Bevboard


Results 1 to 10 of 10
  1. #1
    Join Date
    Nov 2002
    Posts
    528

    Post

    Yesterday was a good soda day for me. First of all, when Tab Energy hit here, they were in the 4 packs everywhere. Well, this past week I noticed every store only had the singles on the shelves. I panicked since I didn't have a carton yet and began going to every store. Only singles. I also was looking for Blak, and no luck there either.

    Well, on my way home last night, I stopped at one more grocery. As I walk in, there's DP berries and cream! I wasn't even exepecting that!

    I picked up Regular and Diet.

    Went to the soda row and there's Tab Energy in the carton. Then, there's a huge row of Coke Blak! I stocked up! Had nothing but soda at the register!

    Blak is definately different! Nothing else like it!

    Berries and Cream was actually good! I like!

  2. #2
    Join Date
    Nov 2005
    Location
    Janesville, WI
    Posts
    770

    Post

    how much was the blak?

  3. #3
    Join Date
    Nov 2002
    Posts
    528

    Post

    $5.49 here!

  4. #4
    Join Date
    Nov 2005
    Location
    Janesville, WI
    Posts
    770

    Post

    dang, thats alot!

  5. #5
    Join Date
    May 2005
    Location
    Chicago,IL
    Posts
    4,552

    Post

    WOW...I would call that power soda pop shopping at it's best!!!!! Outstanding last stop. LOL

    Say did you taste the DPBC or did you put it in you TBDL (To Be Drunk Later)line up? LOL
    Don't worry, be happy. Meher Baba

  6. #6
    Join Date
    Mar 2006
    Location
    Ogden,Utah
    Posts
    96

    Post

    I have to go hunting today for Blak and berries and cream.

  7. #7
    Join Date
    Apr 2005
    Location
    Kentucky
    Posts
    693

    Post

    Why was the Blak so expensive??

  8. #8
    Join Date
    Jul 2002
    Location
    Delaware
    Posts
    4,790

    Post

    $5.49 is about the average selling price for the 4 packs.

  9. #9
    Join Date
    Mar 2006
    Location
    Aguascalientes, Ags. Mexico
    Posts
    1,707

    Post

    It's expensive...but still I want to try it [img]tongue.gif[/img]

  10. #10
    Join Date
    Apr 2005
    Location
    Kentucky
    Posts
    693

    Post

    OK he didn't say it was $5.49 for a 4-pack. I thought that was the price for 1! LOL

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •